Basında Biz
09 Mayıs 2018

Ferizli İlçe Devlet Hastanesi acil servisi elden geçirildi.

Hastanenin acil servis birimi yenilenerek dekorasyonlarla güzelleştirildi.

Böylece hastaların ve yakınlarının konforu en üst seviyeye çıkarılmaya çalışıldı.

3 etap şeklinde gerçekleşen çalışmalar kapsamında acil servis poliklinik odaları, müşahede odaları ve koridorlar yenilenerek hizmete girdi.

Sonrasında ise acil servis triaj, bekleme alanı ve hasta kabul alanları yenilendi.

Son olarak modern cihazlarla dizayn edilen CPR(ileri yaşam desteği) odası hizmete sokuldu.

Yeni hareketli sedyeler, EKG cihazları ile hasta başı monitörleri acil servisise kazandırıldı. Hasta mahremiyeti en üst seviyede düşünülmüş olup, müşahede alanları perdelerle ayrıldı. Müşahede alanı genişletilip yatak sayısı 4’den 6’ya, kritik hasta müdahale ve ileri yaşam destek odası ile yenilendi. İleri yaşam destek odası hasta mahremiyeti açısından şifreli otomatik kapı ile yenilendi.

Acil servis hakkında bilgi veren Başhekim Uz. Dr. Samet Kaymaz, günlük acil servisimize 250-300 arası hasta başvurduğunu belirtti. “Yeni devlet hastanemizin tamamlanması yaklaşık 1 yıl süreceğini ve yeni hastanemize taşınana kadar, acil servisimizin yenilenmesi gerektiğini biliyorduk. İnsanlarımızın sağlığını ve konforunu önemsediğimiz için, rahat ve hijyenik ortamda tedavi olabilmesi için tüm çalışmaların İl Sağlık Müdürlüğünün desteğiyle gerçekleşti” dedi.

Kaymaz bu konuda desteklerinden dolayı İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü ile Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Op. Dr. Özcan Öktem' e teşekkürlerini sundu.

Acil servis yerinde verimlilik değerlendirmesi için ilçe hastanemize gelen Op. Dr. Özcan Öktem çalışmaları yerinde görerek hem hastalara geçmiş olsun dedi ayrıca çalışanlara sohbet ederek onlara teşekkürlerini iletti. Değerlendirme sonucunda inşaat aşamasında olan yeni Ferizli İlçe Hastanesi yerinde görülerek inşaat hakkında bilgi aldı.

HaberüstübiAcilres.jpg

Acilres2.jpg
d_c883c1d28a8d8d22ce729bc4d44482ec.jpg